سونوگرافی کالر داپلر

سونوگرافی در اسلامشهر

سونوگرافی در اسلامشهر

سونوگرافی یک روش تشخیصی در پزشکی است که از امواج صوتی با فرکانس بالا استفاده می کند که به آن امواج فرا صوت نیز می گویند، به طوری که می تواند ساختار بدن را نشان دهد و یا از آن عکس تهیه کند. این روش تشخیصی از آنجاییکه به جای تابش اشعه، از امواج صوتی استفاده می کند کاملا بی خطر و امن می باشد. اما چگونه باید بهترین مرکز سونوگرافی در اسلامشهر را انتخاب کرد؟

دقت و کیفیت نتایج سونوگرافی ارتباط تنگاتنگی با دستگاه مورد استفاده جهت انجام این خدمات دارد. بدین ترتیب باید قبل از انجام سونوگرافی در اسلامشهر از کیفیت و برند دستگاه آن مجموعه تحقیق نمایید. مرکز تصویربرداری نصر نبوی از به روز ترین دستگاه های دنیا از برند GE جهت انجام امور سونوگرافی استفاده می نماید.

نکته مهم حیاتی دیگر در دقت این فرآیند پزشک رادیولوژیستی است که این کار را انجام می‌دهد. مرکز تصویربرداری نصر نبوی با اتکا به سابقه خود و مراکز تصویربرداری همکار در تهران، بهترین پزشکان رادیولوژیست را جهت انجام خدمات سونوگرافی در اسلامشهر به کار گرفته است.

سونوگرافی اسلام شهر

 
سونوگرافی اغلب جهت بررسی موارد زیر انجام می شود:

  • بررسی سلامت جفت و جنین در دوران بارداری و تخمین سن، مایع و جنسیت جنین
  • غربالگری های جنین
  • تشخیص بیماری های کبد، کیسه صفرا، کلیه ها، طحال و …
  • ارزیابی جریان خون (با سونوگرافی داپلر)
  • راهنمایی پزشک جهت هدایت سوزن برای انجام بیوپسی و تخلیه کیست
  • بررسی توده یا کیست سینه ها
  • بررسی غده تیروئید
  • تشخیص مشکلات دستگاه تناسلی و پروستات
  • تشخیص آپاندیسیت

انواع دیگر سونوگرافی عبارت است از:
1) سونوگرافی رنگی یا کالر داپلر: در این نوع سونوگرافی تمرکز بر سرعت و کیفیت انتقال خون در عروق می باشد.
2)سونوگرافی 3 بعدی: در این نوع از پروب های مخصوص تصویربرداری از چند جهت برای بازسازی تصاویر (مانند تصویر جنین) انجام می شود.
3)سونوگرافی 4 بعدی: که نسبت به سونوگرافی 3 بعدی، حرکات جنین نیز تحت نظر قرار گرفته می شود.
هر کدام از انواع سونوگرافی شامل زیر شاخه هایی بوده که از ورود به آن به علت تخصصی بودن اجتناب می نماییم. کلیه خدمات سونوگرافی در اسلامشهر با بالاترین کیفیت دستگاه در مرکز تصویر برداری نصر نبوی انجام می شود.
 

سونوگرافی-اسلامشهر

نمونه برداری به کمک سونوگرافی

 
نمونه برداری یا بیوپسی به چند روش قابل انجام است. یکی از روش های کم تهاجم آن استفاده از دستگاه سونوگرافی برای تشخیص محل توده مشکوک است. بدین ترتیب که محل مورد نظر را بی حس نموده و به کمک سوزن های مخصوص نمونه را از محلی که پزشک به کمک دستگاه سونو تعیین می کند بر می دارند. از جمله خدمات ارائه شده در مرکز تصویر برداری نصر نبوی نمونه برداری به کمک دستگاه سونوگرافی در اسلامشهر است.
 
 
 

نوبت دهی سونوگرافی در نصر نبوی

 
مرکز تصویربرداری نصر نبوی علاوه بر کیفیت دستگاه‌ها و پزشکان فعال، با کلیه بیمه های اصلی و تکمیلی کشور قرارداد داشته و مراتب آسایش مراجعین محترم سونوگرافی در اسلامشهر را فراهم نموده است. از جمله بیمه‌هایی چون تامین اجتماعی، سلامت، بیمه آسیا و سایر بیمه هایی که لیست کامل آنها را در صفحه بیمه های طرف قرارداد می توانید پیدا کنید.

جهت دریافت نوبت سونوگرافی در اسلامشهر با مرکز تصویربرداری نصر نبوی تماس بگیرید.